Delivery Information

İADE VE DEĞİŞİM  KOŞULLARI 

  1. Sultanyaprak.com 'de "Koşulsuz İade" HAKKINA SAHİPSİNİZ

Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gündür.

ABİYE  ve mayo ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün 24 SAAT içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerlidir. Eğer İlgili sürelerin aşılması durumunda ise iade işlemi gerçekleştirilememektedir. İç giyim ürünlerinde değişim ve iade hijyen sebebi ile yapılmamaktadır.

İade veya değişim talebiyle Sultanyaprak.com'a göndereceğiniz ürünlerin  Degısım  kargo ucretlerı musterı tarafından karsılanmaktadır ,

iade kargo ücreti ve kapıda odemeıle alınmıssa kapıda odeme ucretı  alıcıya aittir.İade edeceğiniz ürünün paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır.

İadeye konu olan ürünü; fatura nüshaları, etiketi, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları varsa hediyesi ile birlikte, faturanızın alt kısmında bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) Aras ve ptt kargo aracılıgı ıle  kargo ücreti ödeyerek ,  gönderebilirsiniz.

  1. Aras Kargo Gönderim Kodu: 1831948851306
  2. Ptt Kargo Gönderim Kodu   :  903017571

İadeAdresi: (Cumhuriyet mh. Şehadet sk. No:48/ C Sultangazi İstanbul)

  1. Yenibosna Merkez Mahallesi Oruç Reis Sokak No:6 K:3 Bahçelievler / İstanbul   Yenibosna

İade ürün/ürünlerin depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır.Degısımlerde kargo bedelı musterı tarafından odenır.. İade durumunda ise kargo ücreti müşteriye aittir. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. Ödemenizi kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza ait banka adı, banka hesap numarası ile IBAN bilgilerinizi 0552 269 60 44 Numralı Whatsapp Sipariş Hattımız üzerinden gönderebilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, Kapıda Ödeme Hizmet Bedeli, alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır, bankanız tarafından alınan vade farkı iade bedelinize eklenmeyecektir.

İadelerde dikkat etmeniz gereken noktalar;

Ürünü beğenmediğiniz ya da bedeni olmadığı takdirde ürünü iade edebilir başka bir bedeni veya rengini almak istediğinizde 0850 30244 98   nolu telefondan yada 0552 269 60 44 numaralı whatsapp sipariş hattımızdan  bize ulaşabilirsiniz.

  1. İadelerde kargo ücretleri-kapıda odeme ucretlerı  firmamız tarafından karşılanmamaktadır. İade tutarınızdan düşülmektedir.

Ürünü bize gönderirken faturanın iki nüshasını da bize göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdir de iade işleminiz gerçekleştirilmeyecektir. İade işlem süresi maksimum 15 (onbeş) iş günüdür. Bu süreç zarfında iade işleminiz gerçekleştirilip sistemde kayıtlı olan e-mailinize bilgilendirme yapılacaktır.

Hediye çeki kullanılan siparişlerde , iade durumunda hediye çekinin tamamının müşteriden tahsil edilmesi gerekmektedir.

Size daha iyi bir hizmet verebilmek için iadelerde lütfen faturanın alt yüzünde bulunan bilgileri doldurunuz ; Ürün Adı - Adedi - İade Nedeni

İade kapsamı dışında kalan ürünler;

Abiye, mayo ve kişisel bakım ürünleri ve iç giyim ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir. Abiye ve mayo ürünlerde iade durumunda, ürünü kullanmadan, kargonun teslim alındığı gün iade için bize iade talep kaydı yaptırmanız ve a 24 saat  ıcınde kargoya teslim etmeniz gerekmektedir.


Değişim yada iade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tekrar satılabilme özelliği bozulmamış olması, varsa tüm aksesuarları ve hediyesi , orjinal kutusu ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.Kullanılmış,paketi hasar görmüş,varsa tüm aksesuarları ve orjinal kutusu ile birlikte gönderilmeyen iadeler kabul edilmeyecektir. Bu durumda kargo ücreti Sultanyaprak.com tarafından karşılanamayacaktır.